aktualności

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława” Sp. z o.o. realizuje wieloetapową inwestycję polegająca na budowie osiedla przy ul. Piotrkowskiej na Gdańskim Ujeścisku. W XI 2016 r. zostały oddane do użytkowania budynki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Piotrkowskiej 72 i 74. W aktualnym etapie powstają dwa budynki przy ul. Piotrkowskiej 56 i 70. Spółka planuje zakończyć roboty budowlane w X 2017 r. i oddać budynki do użytkowania w XI 2017 r. W ramach inwestycji powstanie 110 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ~5.000 m2. Inwestycja powstaje przy udziale środków Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Fundusz Dopłat.

Poniżej dokumentacja zdjęciowa z lipca 2017 r.

 

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława” Sp. z o.o. prowadzi działania skoordynowane z działaniami Gminy Miasta Gdańsk w zakresie rewitalizacji Dolnego Miasta.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława” Sp. z o.o. jest właścicielem nieruchomości w Gdańsku na Dolnym Mieście, położonych w kwartale pomiędzy ulicami Wróblą, Kieturakisa, Redutą Wyskok i Kurzą o łącznej powierzchni działek 0,9654 ha zabudowanych 12 budynkami oraz 1 oficyną. Ponadto Spółka posiada budynek przy ul. Królikarnia 13 będący jej siedzibą i kamienicę przy ul. Królikarnia 14. Budynki znajdujące się w kwartale ulic: Kieturakisa, Wróblej, Kurzej i Reduta Wyskok zostały wybudowane na przełomie XIX i XX wieku i stanowią wartość kulturową w świetle zapisów MPZP, przy czym budynek przy ul. Reduta Wyskok 2 jest wpisany do rejestru zabytków.

W ramach dotychczasowej działalności odtworzono budynki Reduta Wyskok 2 oraz Kieturakisa 10, które wraz budynkiem Reduta Wyskok 4/5, planowanym do realizacji w latach 2017-2018, tworzą Małe Centrum Biurowe.

Jeszcze w 2017 r. rozpoczną się prace przy budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kieturakisa 8. Zostanie oddany do użytkowania w II połowie 2018 r. i wprowadzą się do niego 22 rodziny. Dalsza zabudowa mieszkaniowa będzie powstawać sukcesywnie. Aktualnie trwają prace projektowe. Budynki w kwartale ulic Kieturakisa, Wróbla, Szczygla, Reduta Wyskok będą posiadały podziemną halę garażową dla mieszkańców. Dla istniejących budynków zostaną opracowane kompleksowe plany remontów. Wszystkie prace będą uzgadniane z konserwatorem zabytków.

Z budynków, które nie spełniają wymogów technicznych zostali wykwaterowani prawie wszyscy mieszkańcy. Budynki te są monitorowane przez pracowników TBS, zabezpieczane i chronione przed dalszą degradacją i dewastacją.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza do wzięcia udziału w V edycji kampanii „Rowerem do pracy” w ramach „European Cycling Challenge”.

European Cycling Challenge to rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana przez miasto Bolonia w 2012 roku. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu gdańskich pracodawców stworzyliśmy największą drużynę w Europie i po raz drugi  z rzędu odnieśliśmy wspólnie wielkie zwycięstwo pokonując 52 miasta!
W tym roku startujemy ponownie, a Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta.
Kampania “European Cycling Challenge” będzie trwała w dniach 1-31 maja br.

Gdańskie firmy, będą mogły rejestrować się do udziału w „European Cycling Challenge” jako grupy i konkurować między sobą w liczbie przejechanych kilometrów. Aby zgłosić firmę do udziału w kampanii należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się poniżej, a następnie przesłać go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po wysłaniu formularza rejestracyjnego dla każdej firmy zostanie utworzona osobna grupa.

Więcej informacji na stronie: http://www.rowerowygdansk.pl/start,169,157.html

telefony alarmowe

Europejski numer alarmowy112

Pogotowie ratunkowe999

Straż pożarna998

Policja997

Pogotowie energetyczne991

Pogotowie gazowe992

Pogotowie ciepłownicze993

Pogotowie wodno-kanalizacyjne994

Straż miejska986

pogotowie lokatorskie