inwestycje zrealizowane


Realizując politykę mieszkaniową
Gminy Miasta Gdańsk zawartą w Strategii Rozwoju Gdańska Spółka w latach 2003-2020 r. wybudowała i oddała do użytkowania 41 budynków wielorodzinnych, z 1474 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej ponad 69.443 m2, 378 garażami o łącznej powierzchni 6645 m2 oraz 9 lokalami użytkowymi. Spółka wybudowała także 5 budynków biurowych o łącznej powierzchni całkowitej 3001 m2 .                    
Budynki te zlokalizowane są na nieruchomościach przekazanych przez Gminę Miasta Gdańsk w lokalizacjach:

  • Gdańsk - Łostowice,
  • Gdańsk - Letnica,
  • Gdańsk - Orunia,
  • Gdańsk - Ujeścisko,
  • Gdańsk Dolne Miasto.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Motława" Sp. z o.o. w 2020 r. opracowuje koncepcje programowo-przestrzenne rewitalizacji kwartału ulic Wróbla, Szczygla, Reduta Wyskok, Kurza na Dolnym Mieście oraz koncepcje lub dokumentacje projektowo - kosztorysowe zabudowy terenów inwestycyjnych Spółki zlokalizowanych na Letnicy (ul. Szklana Huta), Ujeścisku rejon ulic Wieżyckiej/Kołodzieja) oraz Zakoniczynie (ul. Człuchowska).

Budynek przy ul. Szczyglej 4 jest kolejnym budynkiem Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Motława” Sp. z o.o. w kwartale ulic Kieturakisa, Wróbla, Szczygla, Reduta Wyskok. Inwestycja polegała na rozbudowie dawnej kamienicy Szczygla 3/4 z zachowaniem i odrestaurowaniem historycznej elewacji od strony ulicy Szczyglej. Była to kolejna rewitalizacja przeprowadzona przez TBS „Motława” na Dolnym Mieście. Razem z budynkiem wyremontowano fragment ulicy Szczyglej wraz z infrastrukturą podziemną.

W budynku znajduje się 21 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 1000,90 m2 (powierzchnie mieszkań: 31 m2 - 66 m2). Pod budynkiem znajduje się podziemna hala garażowa z 19 miejscami postojowymi, połączona z halą budynku Wróbla 23. W budynku zaprojektowano mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe i trzypokojowe. Każde mieszkanie posiada komórkę lokatorską.

Wyposażenie budynku: standard mieszkań - pod klucz, panele podłogowe, kafle na ścianach i posadzce w łazienkach i aneksach kuchennych, drzwi wewnętrzne, armatura wod-kan, kuchenki elektryczne. Budynek jest wyposażony w windę i podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Rozpoczęcie robót budowlanych: maj 2021 r.

Zakończenie robót budowlanych: marzec 2023 r.

Współfinansowane ze środków z Rządowego Programu Popierania Budownictwa Mieszkaniowego, Funduszu Dopłat, Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz ze środków Gminy Miasto Gdańsk.

szczygla.jpgdolne_miasto_1.jpg

   

 

 

Inwestycja obejmowała 7 mieszkań przy ul. Kurzej 14 i 7 mieszkań przy ul. Kurzej 15/16, o łącznej powierzchni użytkowej 716 m2 w Gdańsku. W obu, sąsiadujących ze sobą, budynkach znajdują się lokale 2-3 pokojowe o powierzchni od 42 m2 do 59 m2. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska.

Jest to trzecia inwestycja zrealizowana w ramach programu "Lokale na start, z dopłatą do czynszu”. Stała się możliwa dzięki połączeniu wszystkich możliwych źródeł finansowania takich inwestycji: rządowego funduszu rozwoju mieszkalnictwa, programu społecznego budownictwa czynszowego - grant z funduszu dopłat, preferencyjnego kredytu SBC, a także przy partycypacji najemców oraz udziale własnym Gminy.

Koszt inwestycji wyniósł 7,4 mln zł. w tym udział miasta wynosi 4,1 mln zł, 2,6 mln zł przekazane z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat i 700 tys. zł przekazane na inwestycję z Krajowego Zasobu Nieruchomości w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa

Rozpoczęcie robót budowlanych: październik 2020 r.

Zakończenie robót budowlanych: grudzień 2021 r.

Uroczystość oddania budynku do użytkowania: 21 grudnia 2021 r.

KURZA.jpg   

 

Budynek przy ul. Wróbla 23 jest kolejnym etapem realizacji zabudowy mieszkaniowej na Dolnym Mieście przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego “Motława”.

W budynku powstało 39 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 1969 m2 oraz miejscami postojowymi dla mieszkańców w podziemnej hali garażowej lub na parkingu naziemnym.

Wyposażenie budynku: standard mieszkań - pod klucz, winda osobowa, panele podłogowe, kafle na ścianach i posadzce w łazienkach i aneksach kuchennych, drzwi wewnętrzne, armatura wod-kan. Budynek jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Budynek został wybudowany przy współfinansowaniu ze środków Miasta (5,5 mln zł), środków z Funduszu Dopłat (2,1 mln zł), środków własnych TBS, partycypacji mieszkańców (15% kosztów inwestycji) oraz preferencyjnego kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego udzielonego w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego. Mieszkańcy budynku korzystają z dopłat do czynszu z programu "Mieszkanie na Start" Banku Gospodarstwa Krajowego.

Rozpoczęcie robót budowlanych: wrzesień 2019 r.

Zakończenie robót budowlanych: listopad 2020 r.

Powierzchnie mieszkań: 36 m2 - 68 m2

Uroczystość oddania budynku do użytkowania: 18 grudnia 2020 r.

   IREM6408.jpg  IREM6402.jpg

 

Budynek przy ul. Reduta Wyskok 4 jest trzecim i ostatnim etapem realizacji „Małego Centrum Biurowego” na Dolnym Mieście w Gdańsku. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 825 m2. W budynku znajdują się 32 pokoje biurowe, wielofunkcyjna sala konferencyjna, pomieszczenie socjalne. Budynek jest odtworzeniem dawnego budynku mieszkalnego z nadbudową o poddasze użytkowe. Wyeksponowana została konstrukcja szkieletowa w części ścian od podwórka, gdzie pierwotnie taka istniała. Pomiędzy budynkami Małego Centrum Biurowego znajduje się wspólne patio.

Budynek został wybudowany przy współfinansowaniu ze środków Miasta, (1,2 mln zł), środków własnych TBS oraz pożyczki rewitalizacyjnej – instrumentu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, udzielanego ze środków unijnych przez Banku Gospodarstwa Krajowego.

Rozpoczęcie robót budowlanych: styczeń 2019 r.

Zakończenie robót budowlanych: grudzień 2019 r.

 

 

Budynek przy ul. Niecałej 9 jest kolejnym (czwartym) budynkiem Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Motława” Sp. z o.o. na Letnicy. Pierwsze 3 budynki zostały oddane do użytkowania w roku 2013 (w tym sąsiadujący z oddawanym budynek Szklana Huta 6).

W budynku Niecała 9 znajduje się 18 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 718,97 m2.

W budynku zaprojektowano mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe. Każde mieszkanie posiada komórkę lokatorską.

Wyposażenie budynku: standard mieszkań – pod klucz, panele podłogowe, kafle na ścianach i posadzce w łazienkach i aneksach kuchennych, drzwi wewnętrzne, armatura wod-kan, kuchenki elektryczne. Budynek jest wyposażony w windę i podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Budynek został wybudowany przy współfinansowaniu:

- ze środków Miasta,

- z bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat

- z bezzwrotnego wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa

- partycypacji najemców

- oraz środków własnych TBS, w tym kredytu SBC.

Rozpoczęcie robót budowlanych: listopad 2021 r.

Zakończenie robót budowlanych: luty 2023 r.

Budynek przy ul. Kieturakisa 6 jest kolejnym (drugim) etapem realizacji zabudowy mieszkaniowej na Dolnym Mieście przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego “Motława”. Razem z zakończonym przed rokiem budynkiem mieszkalnym Kieturakisa 8, zamyka południowo-zachodnią pierzeję ulicy Kieturakisa.

W budynku powstało 35 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 1698,62 m2 oraz miejscami postojowymi dla mieszkańców w w podziemnej hali garażowej lub na parkingu naziemnym.

Wyposażenie budynku: standard mieszkań – pod klucz, winda osobowa, wykładziny, kafle na ścianach i posadzce w łazienkach i aneksach kuchennych, drzwi wewnętrzne, armatura wod-kan. Budynek jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Budynek został wybudowany przy współfinansowaniu ze środków Miasta (3,9 mln zł), środków własnych TBS, partycypacji mieszkańców (15% kosztów inwestycji) oraz preferencyjnego kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego udzielonego w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego.

Rozpoczęcie robót budowlanych: lipiec 2018 r.

Zakończenie robót budowlanych: lipiec 2019 r.

Powierzchnie mieszkań: 36 m2 - 68 m2

Uroczystość oddania budynku do użytkowania: 29 sierpnia 2019 r.

W pierwszym etapie inwestycji mieszkaniowych na Dolnym Mieście w Gdańsku powstał budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Kieturakisa 8 z 22 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej 1024,68 m2 oraz miejscami postojowymi dla mieszkańców w podziemnej hali garażowej.

Wyposażenie budynku: winda osobowa, wyposażenie mieszkań pod klucz, wykładziny, kafle na ścianach na posadzce i na ścianach łazienki, drzwi wewnętrzne, armatura wod.-kan. Budynek podłączony jest do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Budynek został wybudowany dzięki preferencyjnemu kredytowi udzielonemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego.

Rozpoczęcie robót budowlanych: sierpień 2017 r.

Zakończenie robót budowlanych: sierpień 2018 r.

Powierzchnie mieszkań: 33m2 - 63 m2

Uroczystość oddania budynku do użytkowania: 7 września 2018 r.

 


I etap inwestycji

Okres realizacji: 2015-2016
Ilość budynków: 2
Ilość mieszkań: 85

Ilość garaży: 21
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 72,74

II etap inwestycji

Okres realizacji: 2016-2017
Ilość budynków: 2
Ilość mieszkań: 110

Ilość garaży: 30
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 56,70

III etap inwestycji

Okres realizacji: 2017-2018
Ilość budynków: 1
Ilość mieszkań: 55

Ilość garaży: 15
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 68

IV etap inwestycji

Okres realizacji: 2018-2019
Ilość budynków: 1
Ilość mieszkań: 55

Ilość garaży: 15
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 58

V etap inwestycji

Okres realizacji: 2019-2020
Ilość budynków: 1
Ilość mieszkań: 55

Ilość garaży: 15
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 66

VI etap inwestycji

Okres realizacji: 2020-2021
Ilość budynków: 1
Ilość mieszkań: 55

Ilość garaży: 15
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 60

VII etap inwestycji

Okres realizacji: 2021-2022
Ilość budynków: 1
Ilość mieszkań: 30

Ilość garaży: 6
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 64

VIII etap inwestycji

Okres realizacji: 2022-2023
Ilość budynków: 1
Ilość mieszkań: 30

Ilość garaży: 6
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 62

Dokumentacja zdjęciowa I etap

  

Dokumentacja zdjęciowa II etap

   

 Dokumentacja zdjęciowa III etap

  IREM0974.jpg Piotrkowska_021.jpg

 Dokumentacja zdjęciowa IV etap

IREM4899.jpg IREM4925.jpg

Dokumentacja zdjęciowa V etap

IREM6412.jpg IREM6617.jpg

 Dokumentacja zdjęciowa VI etap

Dokumentacja zdjęciowa VII etap

 

Dokumentacja zdjęciowa VIII etap

Termin realizacji inwestycji: sierpień 2015 r. – sierpień 2016 r.

Inwestycja stanowi drugi etap tworzenia nowych przestrzeni biurowych na Dolnym Mieście w Gdańsku.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 586,70 m², powierzchnia zabudowy 247,0 m², a kubatura budynku 2 160 m³. W budynku znajduje się 20 pokoi biurowych, sala konferencyjna oraz pomieszczenie socjalne. Budynek posiada trzy kondygnacje nadziemne. Ważnym elementem zabudowy jest zrekonstruowana ściana elewacji frontowej budynku oraz zachowany kształt dachu. Od strony podwórza znajduje się trzykondygnacyjna, drewniana weranda. Ogródek od strony północno-wschodniej został zagospodarowany jako część wspólna dla użytkowników przestrzeni biurowych Kieturakisa 8/10 i Reduta Wyskok 2.

Uroczystość oddania budynku do użytku odbyła się 20 września 2016 r.

 

Okres realizacji: 2013-2014
Ilość mieszkań : 18

Okres realizacji: 2011-2013
Ilość budynków : 3
Ilość mieszkań : 137
Lokale użytkowe: 1
Lokalizacja: ul.Trakt Św. Wojciecha 187, 189,191

Okres realizacji: 2011-2012
Ilość budynków : 4
Ilość mieszkań : 71
Ilość garaży: 19
Lokalizacja: ul. Starowiejska 55, ul. Stalowa 2, ul. Stalowa 3, ul. Szklana Huta 6:

Okres realizacji: 2007-2009
Ilość budynków : 2
Ilość mieszkań : 50
Ilość garaży: 19
Lokalizacja: ul.Człuchowska 31, 32

Okres realizacji: 10/11.2015
Ilość budynków : 1
Ilość mieszkań : 72
Ilość garaży: 24
Lokalizacja: ul. Kolorowa 1, 3, 23

Okres realizacji: 12.2012
Ilość budynków: 1
Ilość mieszkań: 53
Ilość garaży: 18
Lokalizacja: ul. Kolorowa 7

Okres realizacji: 2009-2010
Ilość budynków : 4
Ilość mieszkań : 186
Ilość garaży: 43
Lokalizacja: ul. Kolorowa 9, 11, 25, ul.Srebrna 9

Okres realizacji: 2006-2007
Ilość budynków : 8
Ilość mieszkań : 217
Ilość garaży: 98
Lokalizacja: ul. Kolorowa 6, ul.Srebrna 16,14,8,12,10, ul.Kampinoska 14,16

Okres realizacji: 2003-2005
Ilość budynków : 7
Ilość mieszkań : 248
Ilość garaży: 66
Lokalizacja: ul.Srebrna 32, 34, 24, 28, 20, 22, 18

telefony alarmowe

Europejski numer alarmowy112

Pogotowie ratunkowe999

Straż pożarna998

Policja997

Pogotowie energetyczne991

Pogotowie gazowe992

Pogotowie ciepłownicze993

Pogotowie wodno-kanalizacyjne994

Straż miejska986

pogotowie lokatorskie

W dni robocze 14:45 - 07:00


W dni świąteczne całą dobę do 07:00


Awarie ogólnobudowlane,
wodno-kanalizacyjne
p. Dariusz Tucholski tel.: 516-507-479 lub 530-072-218

 


Awarie elektryczne
p. Stefan Petryński tel.: 791-273-973

 

 

Gdańskie Centrum Kontaktu

całodobowy
numer telefonu: 58 52 44 500


e-mail: kontakt@gdansk.gda.pl


Messenger: #kontaktgdansk


nr kontaktowy (SMS)
dla osób niesłyszących: 500 105 115

Powiększ czionkę
Zmniejsz czcionkę
Wysoki kontrast
Skala szarości
Kontrast zdjęć
Przywróć domyślne
xTa witryna używa plików cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu zapewnienia łatwiejszego korzystania z naszej strony internetowej oraz dostosowania jej do indywidualnych potrzeb użytkowników. Kontynuowanie przeglądania bez zmiany dotychczasowych ustawień oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie wszystkich plików cookies zamieszczonych na stronie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.